top of page

 O mnie

lech2-3.jpg
Lech Okurowski
mgr fizjoterapii, osteopata
 
Jestem absolwentem Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (2008).
Podczas studiów na AWF skorzystałem z programu stypendiów ERAZMUS i spędziłem semestr na Uniwersytecie Palackiego w Ołomuńcu (Czechy), gdzie zainteresowałem się terapią manualną.
Po zdobyciu tytułu magistra rozpocząłem 5 letnie szkolenie osteopatyczne w Sutherland College of  Osteopathic Medicine, które zakończyłem w 2013 roku egzaminem zawodowym.
 
Równocześnie brałem udział w wielu innych szkoleniach fizjoterapeutycznych i konferencjach poszerzając swoją wiedzę i warsztat pracy.
 
Praktykę zdobywałem jeszcze podczas studiów na AWF, a po ukończeniu kierunku fizjoterapia podjąłem pracę w Centrum Rehabilitacji Sportowej. Praca w tej klinice dała mi możliwość bardzo szybkiego rozwoju zawodowego, gdyż od początku miałem pełną swobodę w podejmowaniu decyzji dotyczących procesu usprawniania moich pacjentów. Studiując osteopatię i biorąc udział w innych kursach mogłem od razu wprowadzać do pracy nowo poznaną wiedzę i umiejętności.
 
W Centrum Rehabilitacji Sportowej zdobyłem duże doświadczenie w takich tematach jak rehabilitacja kolana, biodra, barku, stawu skokowego.
Współpraca z chirurgami pozwoliła mi także na zajmowanie się rehabilitacją pacjentów po operacji kręgosłupa. Obecnie często pracuję z pacjentami, którzy decydują się na rehabilitację mając pośrednie wskazania do operacji kręgosłupa.
 
Prowadzę gabinet osteopatii i fizjoterapii Funkcjonalna Rehabilitacja Ortopedyczna w TI Fitness.
 
W swojej codziennej pracy wykorzystuję wiedzę, którą zdobyłem podczas kształcenia zawodowego i którą ustawicznie rozwijam i weryfikuję korzystając z dostępu do wielu dziedzin nauki.
Filozofia osteopatii pozwala mi spoglądać całościowo na człowieka. Techniki pracy manualnej niekiedy wpisują się w proces leczenia pacjentów, którzy szukają pomocy w innej postaci, niż tylko środki farmakologiczne. 
Jednocześnie uważam, że kluczem do rozwiązania wielu problemów bólowych jest aktywny ruch. Pacjenci często boją się poruszać, nie mówiąc o podejmowaniu większej aktywności fizycznej. Wielu fizjoterapeutów prowadzi całkowicie bierną fizjoterapię opartą jedynie na terapii manualnej. Wyklucza to z procesu terapii aktywizację pacjenta, poprawę jego samodzielności i własnych umiejętności radzenia sobie z bólem i niepełnosprawnością. Wykorzystuję podejście funkcjonalne do planowania ćwiczeń, które mają jak najszybciej przywrócić moim pacjentom utraconą sprawność i długoterminowo poprawić ich zdrowie ogólne.
 
 
 
 
 
bottom of page